پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان
 
 
 
  » تاریخ

دوشنبه 30 بهمن 1396
19 February 2018
3 جمادي‌الثانی 1439  
 
 

دوشنبه 30 بهمن 1396    ::   3 جمادي‌الثانی 1439

به پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان خوش آمدید» اهداف سازمان


استان گيلان به بركت درياي خزر، يكي از زيباترين و حاصلخيزترين استان هاي كشور است كه با 14711 كيلومترمربع مساحت، داشتن آب و هواي معتدلمی باشد.
جنگل هاي استان گيلان با وسعت 565000 هكتار و مراتع آن با سطحي معادل 254000 هكتار كه همچون نوار سبزي بر روي شيب هاي شمالي سلسله جبال البرز از مركزي ترين نواحي سواحل جنوبي درياي خزر در چابكسر تا شهرستان آستارا در ساحل جنوب غربي آن قرار دارند، به عنوان بخش مهم و حساسي از حوزه بزرگ يا منطقه رويشي خزري قلمداد مي گردند.

اهداف کلی: حفظ و حمايت، احياء، توسعه و بهره‌برداري اصولي از جنگل‌ها، مراتع، اراضي جنگلي، بيشه‌هاي طبيعي، اراضي مستحدثه ساحلي، حفاظت‌ و حمايت از آب و خاك از طريق مديريت علمي بر حوزه‌هاي آبخيز و رعايت اصول توسعه پايدار

طبق رویکرد دولت محترم جمهوری اسلامی ایران ، پروژه‌های ملی منابع طبیعی با هدف صیانت فراگیر از جنگل، مرتع و طرح‌های منطقه‌ای جنگل‌کاری برای پدید آوردن فضاهای جدید رویشی، عملیات گسترده آبخیزداری به منظور حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب و خاک به ویژه در حوزه‌های بحرانی، استفاده بهتر از آب های سطحی و زیرزمینی و حفظ ذخایر ژنتیک و گونه های نادر و در حال انقراض گیاهی برای استمرار شادابی و پویایی عرصه های منابع طبیعی در سراسر کشور جریان دارد. مسلما در نیل به این اهداف ، مردم عزیز نیز نقش تعیین کننده ای دارند. 
 
 
 
پایگاههای مرتبط با منابع طبیعی و معادن ایران:

» سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداری كشور
» سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
» استانداری استان گیلان
» وزارت جهاد کشاورزی
» سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
» خانه معدن ایران
» پایگاه خبری و اطلاع رسانی معدن و توسعه
» پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور
» دانشگاه صنایع و معادن ایران
» وزارت صنایع و معادن
» وزارت اقتصاد و دارایی

 
 

 
Copyright @ 2010 Iran Shomal. | Powered By: IranWebService