پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان
 
 
 
  » تاریخ

دوشنبه 27 آذر 1396
18 December 2017
29 ربيع‌الاول 1439  
 
 

دوشنبه 27 آذر 1396    ::   29 ربيع‌الاول 1439

به پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان خوش آمدید» استاندار گیلان: همه ما بعنوان یک گیلانی طبیعت دوست بدنبال حفاظت از جنگل و محیط زیست هستیم

استاندار گیلان با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص تشکیل کار گروهی با عضویت شرکت سهامی شیلات، سازمان امور اراضی، سازمان جنگلها و مراتع کشور، سازمان محیط زیست و سازمان جهاد کشاورزی استان با مسئولیت استانداری در خصوص بررسی و ارائه راهکار و تصمیم گیری برای تامین زمینهای مورد نیاز برای توسعه همه جانبه استان گفت: بسیاری از مصوبات هیئت دولت که ساعت ها برای تحقق آنها کارشناسی صورت گرفته و جزء مصوبات اساسی و کلیدی استان بشمار می آیند، نیاز به زمین دارد و این امر نیازمند همدلی سازمان های مرتبط است.

وی افزود: اگر مسئولین بعضی از سازمانها در استان اختیار لازم را داشته باشند بسیاری از مشکلات در استان برطرف خواهد شد.

استاندار گیلان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تحقق مصوبات سفر ریاست محترم جمهور مهمترین فعالیت مسئولین استان است و نهایت تلاش خود را برای تامین زمین در استان، بکار خواهیم بست.

 

وی تصریح کرد: همه ما بعنوان یک گیلانی طبیعت دوست بدنبال حفاظت از جنگل و محیط زیست هستیم.

وی خاطر نشان ساخت: صنعت در استان گیلان بدلیل محدودیت زمین به جایگاه اصلی خود دست نیافته است.

استاندار گیلان افزود: در صورتی که زمین مورد نیاز برای اجرای طرح های صنعتی فراهم شود شاهد حضور روز افزون سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان خواهیم بود که این امر نقش مهمی در رشد و توسعه استان خواهد داشت.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به مصوبه دولت در خصوص ایجاد 30 مرکز خدماتی، رفاهی بین راهی در استان گفت: برای تحقق این مصوبه 30 منطقه مشخص شده که 19 مورد آن باید با کمک منابع طبیعی رفع مشکل شود.

وی بیان داشت: میراث طبیعی استان باید همانند میراث تاریخی حفاظت شود و ما با سرمایه گذاری بدنبال تخریب جنگل ها نیستیم بلکه تقویت گردشگری و بالا بردن در آمد خانواده های گیلان هستیم.

 

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان ساخت: مدیران دستگاههای استان باید بر اجرایی شدن طرح های که از منابع طبیعی زمین برای پروژه خود دریافت کرده اند نظارت داشته باشند و مطمئنا کسانی که زمین دریافت کرده اند و اقدامی را به ثمر نرسانده اند خلع ید خواهند شد.

در ادامه این جلسه شریفی معاون سازمان جنگلها و مراتع کشور گفت: سه استان شمالی کشور دارای ظرفیت های عظیمی هستند که باید از این استعداد و پتانسیل ها به نحوی که کمترین آسیب رابه محیط زیست بزند استفاده نمود.

معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها و مراتع کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص استعدادیابی منطقه ای در استانها خاطر نشان ساخت: در زمینه استعدادیابی استانها اقدامات ارزشمندی در مرکز صورت گرفته و کلیه آمار، اطلاعات، خصوصیات منطقه ای، شرایط جوی و سایر موارد تعیین شده که این امر در تعیین مناطق برای فعالیت های مختلف بسیار با اهمیت خواهد بود.

 

 
 
 
 
 
پایگاههای مرتبط با منابع طبیعی و معادن ایران:

» سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداری كشور
» سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
» استانداری استان گیلان
» وزارت جهاد کشاورزی
» سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
» خانه معدن ایران
» پایگاه خبری و اطلاع رسانی معدن و توسعه
» پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور
» دانشگاه صنایع و معادن ایران
» وزارت صنایع و معادن
» وزارت اقتصاد و دارایی

 
 

 
Copyright @ 2010 Iran Shomal. | Powered By: IranWebService