پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان
 
 
 
  » تاریخ

دوشنبه 27 آذر 1396
18 December 2017
29 ربيع‌الاول 1439  
 
 

دوشنبه 27 آذر 1396    ::   29 ربيع‌الاول 1439

به پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان خوش آمدید» گسترش اقدامات آموزشی - حفاظتی: آموزش محیط زیست به واحدهای تعویض روغنی

به گزارش روابط عمومي اداره کل محيط زيست استان گيلان، يكي از مهمترين عوامل آلودگي‌هاي پايدار خاك تركيبات اروماتيك باشند كه خاصيت و توان خاك را بشدت تحت تأثير قرار داده و با از بين بردن ميكرواگانيسمهاي مفيد خاك به عدم بازسازي مجدد آن در كوتاه مدت دامن مي‌زند.
اين گزارش در ادامه مي افزايد:« از طرفي به دليل نفوذپذيري اين نوع آلاينده‌ها، سفره‌هاي آب زيرزميني نيز از تأثيرات آنها مصون نبوده و به دليل قابليت انتشار بالا اين نوع آلاينده‌ها مي‌توانند سفره‌هاي آب را شديداً آلوده نمايند. متأسفانه روغن‌هاي موتور پس از استفاده و تخليه، حاوي مقدار زيادي فلزات سنگين است كه علاوه بر آلودگي شديد خاك سفره‌هاي آب زيرزميني نيز با تأثيرپذيري از اين گونه مواد بشدت جامعه انساني را با خطر روبرو مي‌سازد.»
روابط عمومي محيط زيست استان گيلان در ادامه اين گزارش آورده است:« اداره كل محيط زيست گيلان در نظر دارد با آموزش اين گروه از پيشه‌وران انها را به اين خطرات مهلك آشنا نمود و زمينه‌هاي اوليه ساماندهي اين مواد زائد خطرناك را بوجود آورد. اين دوره آموزشي مي‌تواند تأثير بسزايي در نحوه نگاه صاحبان اين شغل بر چگونگي ساماندهي روغن موتور داشته باشد. در همين راستا CDهاي آموزشي متنوعي تهيه و تدارك ديده شده كه در اختيار واحدهاي تعويض روغني استان قرار خواهد گرفت. در پايان اين دوره در نظر است از علاقه‌مندان به فراخور ميل‌شان دعوت گردد تا در يك مسابقه دوميداني با هدف اطلاع‌رساني به مجموعه جامعه شركت نموده و به برترين‌ها جوائزي اهداء گردد. اين طرح با مشاركت جدي مجامع امور صنفي استان و فرماندهي‌هاي شهرستان‌ها برگزار مي‌گردد كه تاكنون همكاري صميمانه‌اي در اين خصوص داشته‌اند. 
 
 
 
پایگاههای مرتبط با منابع طبیعی و معادن ایران:

» سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداری كشور
» سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
» استانداری استان گیلان
» وزارت جهاد کشاورزی
» سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
» خانه معدن ایران
» پایگاه خبری و اطلاع رسانی معدن و توسعه
» پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور
» دانشگاه صنایع و معادن ایران
» وزارت صنایع و معادن
» وزارت اقتصاد و دارایی

 
 

 
Copyright @ 2010 Iran Shomal. | Powered By: IranWebService