پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان
 
 
 
  » تاریخ

دوشنبه 27 آذر 1396
18 December 2017
29 ربيع‌الاول 1439  
 
 

دوشنبه 27 آذر 1396    ::   29 ربيع‌الاول 1439

به پورتال سازمان منابع طبیعی و جنگلداری استان گیلان خوش آمدید» سرپرست منابع طبيعي گيلان: مسئله زمین‌خواری از بزرگترین معضلات استان است

سرپرست منابع طبیعی گیلان مسئله زمین‌خواری را بزرگترین معضل استان دانست و گفت: متأسفانه کمبود نیرو، ماشین‌آلات و امکانات باعث شده در بهترین مناطق گیلان با معضل زمین‌خواری روبرو شویم.

سرپرست منابع طبیعی گیلان افزود: طرف مقابل ما افراد سودجویی هستند که به هیچ قانونی پایبند نیستند و حتی تا پای به شهادت رساندن افراد ما کوتاهی نمی‌کنند و ما امروز به عنوان سربازان امام زمان(عج) می‌خواهیم از این عرصه‌ها حفاظت کنیم.

وی وضعیت منابع طبیعی گیلان را نامناسب ارزیابی کرد و یادآور شد: بسیاری از پروژه‌های عمرانی بدون مطالعه در استان انجام می‌شود که مبتنی بر نیاز نیست و مرگ منابع طبیعی را به همراه دارد.

سرپرست منابع طبیعی گیلان تصریح کرد: از آنجا که آمایش سرزمین در کشور و در گیلان تعریف نشده، از هرکجای منابع طبیعی که بخواهند استفاده می‌کنند و این دخل و تصرف‌‌ها قانونی نیست.

وی از شناسایی 3 کانون بحران لغزش در گیلان خبرداد و تصریح کرد: آمار رانش زمین در استان رو به افزایش است. همچنین وی بر ضرورت تقویت پوشش گیاهی در منابع طبیعی و مراتع تاکید کرد و پوشش گیاهی را در جلوگیری از خسارات ناشی از بلایای طبیعی موثر و مفید دانست.
 
 
 
 
پایگاههای مرتبط با منابع طبیعی و معادن ایران:

» سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداری كشور
» سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
» استانداری استان گیلان
» وزارت جهاد کشاورزی
» سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
» خانه معدن ایران
» پایگاه خبری و اطلاع رسانی معدن و توسعه
» پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور
» دانشگاه صنایع و معادن ایران
» وزارت صنایع و معادن
» وزارت اقتصاد و دارایی

 
 

 
Copyright @ 2010 Iran Shomal. | Powered By: IranWebService